MomaStudio
5
rzeczy

Ile wiesz o swoim łóżku? Dlaczego warto wiedzieć więcej?

Świadome zakupy przynoszą najwięcej długoterminowej satysfakcji i pozytywnie wpływają na codzienność. Chcemy pokazać Ci jak istotnym jest dobór materaca i łóżka. Przyjmuje się, że dorosły człowiek powinien przesypiać 7-9 godzin, a to istotna część doby i najczęściej spędzana we własnej sypialni.

Ile wiesz o swoim łóżku? Dlaczego warto wiedzieć więcej?

Kilka pytań na początek

Obecnie wybierając łóżko możesz kupić gotowy zestaw lub samodzielnie dobrać materac, stelaż, ramę, wezgłowie, tkaninę tapicerską... Jesteśmy przekonani, że człowiek żyjący ponad 3000 lat p.n.e. i sypiający na drewnianej platformie lub kamiennych płytach, uznałby współczesną ofertę za... sen! Ciesząc się ze znakomitych możliwości, jakie kreuje design i technologia XXI wieku, odpowiedz sobie na kilka pytań ułatwiających podjęcie decyzji o nowym łóżku lub materacu.

  1. Czy moje obecne łóżko jest OK?
  2. Czy osoba, z którą dzielę materac jest z niego zadowolona?
  3. Co chcę/chcemy zmienić w swoim łóżku?
  4. Jaki powinien być mój/nasz stelaż, by był funkcjonalny?
  5. Czy interesują mnie nowinki technologiczne, smart dom?
  6. Jakim stylem aranżacji wnętrza się interesuję?
  7. Jaką powierzchnią do zagospodarowania dysponuję?
  8. Czy jest coś innego mającego dla mnie znaczenie?

Podstawy świadomego wyboru

Nowoczesne meble to przede wszystkim ogrom możliwości, dlatego zebranie odpowiedzi na powyższe pytania, pozwoli Ci szybciej i łatwiej zawęzić ofertę i podjąć ostateczną decyzję. Tymczasem jest jeszcze co najmniej kilka aspektów o istotnym znaczeniu, którymi chcemy Cię zainteresować.

Dlaczego warto wiedzieć więcej o własnym łóżku?

Łóżko jest meblem, do którego wracasz nieustannie, kojarzącym się z domem, wypoczynkiem, komfortem, pięknymi marzeniami sennymi. Tu otwierasz oczy i zaczynasz dzień. Tu kładziesz się do snu i odpoczywasz. Ten mebel ma wpływ na ułożenie sylwetki i zapobieganie bólom ciała. Łóżko może wspierać Twoją samodzielność podczas rekonwalescencji po kontuzji, w czasie choroby, czy być znakomitym towarzyszem codzienności osoby z niepełnosprawnością lub w podeszłym wieku.

Mając zamiłowanie do marek sprawdzonych na świecie, w domach o zróżnicowanym stylu wnętrz i sposobie życia mieszkańców, możesz szukać rzeczy premium, poprawiających Twój komfort życia i wpływających na jakość życia kolejnych pokoleń. Warto szukać produktów tworzony z uwzględnieniem dobra środowiska naturalnego, opartych o doświadczenie. Dzięki takiemu podejściu, z jednym przemyślanym wyborem, zyskujesz dużo więcej. Lepsza decyzja zakupowa to lepsze życie i nawet jeśli brzmi to dla Ciebie banalnie, korzystając z oferty MOMA studio, dajesz sobie szansę przekonania się, że mamy rację.

Historia producenta

Nie zawsze zwraca się uwagę na doświadczenie twórców kupowanych produktów. Jednak są na rynku producenci z tradycjami tak daleko zakorzenionymi, że stopień zaufania do asortymentu rośnie niebotycznie. Pozwól skierować swoje myśli ku marce Auping, której doświadczenie w tworzeniu łóżek sięga ostatnich lat XIX wieku. Tak długa historia firmy jest ogromną przewagą rynkową a pionierskie rozwiązania zachwycają wraz z każdym kolejnym modelem.

W 1890 roku jedno ze szpitalnych holenderskich łóżek zostaje ulepszone dzięki dedykowanej siatce umieszczanej w ramie pod materacem. Ta koncepcja jest wykorzystywana w łóżkach Auping do dziś. W 2020 roku pojawia się model Noa z drewna bukowego nadal wykorzystujący plecioną siatkę a jako nowość - lamelki w wezgłowiu. Ewolucja produktów fascynuje a każde ulepszenie wynikające z wiedzy projektantów i opinii klientów, poprawia jakość życia kolejnych użytkowników. Wykorzystaj ten potencjał w swojej sypialni!

5 stref dla ciała

Wiesz, że w ciągu jednej nocy człowiek zmienia pozycję nawet kilkadziesiąt razy? Ergonomiczne materace Auping posiadają system sprężyn kieszeniowych ułatwiający przewracanie się bez wysiłku. Jednocześnie elastyczne strefy o nieco innych rodzajach podparcia pod każdym z 5 odcinków ciała gwarantują prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Przykładem może być leżenie na boku, kiedy ramiona lekko zapadają się w materac. Jednocześnie przy zmianie pozycji sprawdza się dystrybutor ciśnienia, pozwalający płynnie przejść w inne ułożenie ciała. Dzięki temu sen jest o wiele lepszy.

Wskazówka: by strefy były prawidłowo rozłożone, zdecyduj się na materac o 20-30 cm dłuższy niż Twój wzrost lub wzrost najwyższej osoby, z którą będziesz go dzielić.

Poza dopasowywaniem się do pozycji ciała, nowoczesne materace do łóżka mają różne stopnie twardości. Przyjmuje się, że materac nie powinien być zbyt miękki. Wskazaniem dla osób starszych lub z niepełnosprawnością także jest opcja twardsza, by móc łatwiej wstawać i kłaść się. Jednak ostateczny wybór i tak jest indywidualny, dlatego firma Auping przygotowała materace miękkie, średnie, twarde i bardzo twarde.

Inteligentna technologia, smart dom

Czy Twoje łóżko jest smart? Pierwszą innowacją wprowadzoną w stelażach była możliwość ich ręcznej regulacji. Najprostsze rozwiązania pozwalają podnieść tylną część stelaża z materacem, pośrednie rozwiązanie - dodatkowo część pod nogami a zaawansowane opcje są regulowane elektrycznie, współcześnie z pomocą aplikacji w smartfonie. Zdalne sterowanie to ogromna pomoc dla użytkowników, którzy tymczasowo lub trwale mają ograniczenia ruchowe lub np. są w podeszłym wieku i mieszkają sami. Wysoki standard to także przyjemniejsza codzienność dla Ciebie. Inteligentne bazy użyjesz w łóżkach pojedynczych, jak i kontynentalnych.

Zaskakujący luksus, który warto sobie zapewnić to funkcja budzika, czy... zapobieganie chrapaniu wbudowane w funkcje stelaża. Idąc dalej - łóżko można zintegrować z wybranymi dodatkami, jak lampa, czy głośnik. Dzięki temu nie wstając stworzysz atmosferę wieczoru lub poranka, na jaką masz tylko ochotę.

Ile wiesz o swoim łóżku? Dlaczego warto wiedzieć więcej?

Świadomość pochodzenia produktu - materac z odzysku

Szacuje się, że w Europie około 35 milionów materacy rocznie trafia na śmietnik, zużywają się, robią się niewygodne, przychodzi czas na wymianę. Około 60% z nich jest spalanych. Auping widząc potencjał dla natury i człowieka, postanowiło wspólnie z partnerami opracować taką technologię, która pozwoli wykorzystywać dotąd zbędny surowiec. Polityka działań zero waste jak najbardziej koresponduje z przesłankami współczesnego świata. Produkowanie materacy Evolve, których każdy element może być wykorzystany ponownie w nowym materacu, zamyka obieg, nie generuje odpadów do spalenia i zanieczyszczania środowiska. Ekologiczny materac nie posiada trwale sklejonych ze sobą elementów, jest rozwiązaniem modułowym, każdą część można oddzielić i odzyskać.

Design - niuanse, które mają znaczenie

MOMA studio = nowoczesne wyposażenie wnętrz, wysoka jakość i renomowani producenci, których z pełną uważnością wybieramy do naszej oferty. Clou propozycji jest współczesność, bo żyjemy w czasach dających nam największy wybór od stuleci. W segmencie premium dostępne jest wszystko, co kojarzy się z elegancją, ekskluzywną modą i nowinkami technologicznymi. Nowoczesność czerpie jednocześnie z klasyki i tradycji, ceni pracę ludzkich rąk, dlatego to stylom naszych czasów ufamy najbardziej.

Niuanse, czyli szczegóły, które decydują o odbiorze całości. W przypadku nowoczesnych materacy i łóżek, zwróć uwagę na przeszycia - grę linii, minimalistyczną, geometryczną, szaloną. Przyjrzyj się wykończeniom brzegów np. lamówka, obszyciu tyłu zagłówka i całości skrzyni. Jeśli mebel nie ma stać pod ścianą to ta cecha jest wielkim atutem i ukłonem w stronę estetyki. Poświęć chwilę czasu tkaninom, ich teksturze (wzorowi), strukturze (wypukłościom, miękkości) oraz barwie. Tonalność, czyli różny odcień harmonijnych barw widoczny z każdej strony. Ten sam mebel, który wygląda inaczej patrząc na niego od okna, od wejścia do sypialni, inaczej wieczorem i w ciągu dnia. Małe fragmenty rzeczywistości, którą urządzasz a sprawiają, że wnętrze zaciekawia, chce się w nim przebywać.

Newsletter

Zapisz się do newslettera

Wybierz się z nami w podróż po różnych miejscach. Opowiemy Ci o ludziach, rzeczach i pasji zwykłego życia.

Zapisz się

MOMA studio to nie tylko salon meblowy i sklep internetowy z nowoczesnymi meblami. Jesteśmy tu dla Ciebie, aby tworzyć miejsca ciepłe, żywe, komfortowe oraz idealne do celebrowania życia. Chcemy wypełniać je pięknymi meblami i wyjątkowymi przedmiotami.

Znajdziesz tu nowoczesne sofy, łóżka, krzesła, stoły, komody. Jeśli poszukujesz najlepszych rozwiązań do swojego domu, zatrzymaj się na chwilę, aby poznać naszą ofertę mebli do salonu, jadalni oraz sypialni. Szeroki wybór, wysoka jakość oraz niepowtarzalny design to tylko niektóre cechy, które wyróżniają oferowane przez nas produkty. Mamy coś odpowiedniego dla każdego – meble do salonu najlepszych polskich oraz europejskich marek: sofy z funkcją spania, sofy modułowe, meble do jadalni: stoły drewniane, krzesła, komody, krzesła barowe, meble do sypialni: łóżka, szafki nocne, materace.

Z nami urządzisz również swoje biuro domowe, do którego zaproponujemy Ci wygodne krzesła biurowe oraz oryginalne drewniane biurko, które doda wnętrzu ciepła oraz charakteru!

Salon Warszawa

Ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 lok U1/3
00-347 Warszawa

tel: +48 22 243 76 71
tel: +48 664 890 337

e-mailwarszawa@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00 
sobota/ 10:00 - 19:00
niedziele handlowe/ 10:00 - 17:00

Salon Kraków

ul. Zabłocie 21
30-701 Kraków

tel: +48 530 727 746

e-mailkrakow@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00
sobota/ 10:00 - 18:00
niedziela handlowa/ 10:00 - 17:00

Salon Gdańsk

CH CITY MEBLE
ul. Grunwaldzka 211
80-266 Gdańsk

tel: +48 884 808 877

Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota/ 10:00 - 20:00
niedziela/ nieczynne

Salon Wrocław

Ul. Wrocławska 7
55-040 Bielany Wrocławskie

tel+48 577 728 333

tel: +48 71 346 1885

e-mailwroclaw@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00
sobota / 10:00 - 18:00
niedziela/  nieczynne

Salon Gliwice

CH ReForma
ul. Pszczyńska 192
44-100 Gliwice

tel: +48 790 280 220

e-mailgliwice@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota/ 10:00 - 19:00
niedziele handlowe/ 12:00 - 19:00