MomaStudio
5
 

Istotne pomiary przed zakupem i dostawą

Zainspiruj się
 

 

Planowanie

Warto upewnić się, że wymarzony mebel będzie pasował do urządzanego wnętrza. By ułatwić Ci podjęcie decyzji, oferujemy pomoc w postaci rysunków poglądowych, uwzględniających wymiary (szerokość, głębokość i długość). Sposobem na zwizualizowanie sobie danego mebla w jego docelowej przestrzeni, jest wyznaczenie obszaru przeznaczonego dla niego. Przyda się do tego szeroka taśma klejąca lub arkusze papieru o odpowiednich wymiarach.

Dostawa

Ciasne drzwi, mała winda, wąskie korytarze i klatki schodowe mogą stanowić problem podczas dostarczania nowych mebli. Jeszcze przed złożeniem zamówienia warto upewnić się, że mebel zmieści się we wszystkich futrynach i przejściach. By to zrobić, zmierz wysokość (A) i szerokość (B) wszystkich drzwi i korytarzy. W przypadku wąskich wejść i narożników należy zmierzyć również całkowitą długość prześwitu między ścianami zewnętrznymi i wewnętrznymi (C). Istotne jest wyznaczenie w ten sposób najlepszej drogi z zewnątrz domu do miejsca, w którym będzie stać mebel. Podczas pomiarów należy wziąć pod uwagę resztę wyposażenia, listwy ozdobne, ściany wewnętrzne, klatki schodowe i windy, ponieważ mogą one stanowić przeszkodę podczas dostawy.


Pamiętaj, że na każdym etapie planowania i pomiarów jesteśmy do Twojej dyspozycji. Służymy radą i dodatkowymi wskazówkami, które ułatwią zadanie.

Sprawdź
Wymiary
Wymiary

Wymiary mebli

Upewnij się, że znasz wymiary produktu, który zamierzasz kupić: szerokość, głębokość i wysokość. W przypadku sofy lub krzesła zwróć również uwagę na głębokość przekątnej, która określi, czy mebel można przenieść przez węższe wejścia pod kątem. Warto pamiętać, że poszczególne moduły dostarczane są w oddzielnych paczkach. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę wymiary poszczególnych elementów, a nie całości mebla. W przypadku stołów do jadalni, wiele modeli ma wyjmowane nogi, co praktycznie niweluje problem związany z wniesieniem produktu. Wszystkich informacji o paczce należy szukać na stronie lub skontaktować się bezpośrednio ze sklepem – z radością odpowiemy na wszystkie pytania!

Wejście
Wejście
Wejście

Sofy i fotele

Szerokość wejścia musi przekraczać co najmniej jedną z następujących wartości: głębokość elementu, głębokość po przekątnej lub wysokość. Jeśli szerokość wejścia przekracza szerokość mebla, ale nie jego głębokość – na pewno uda się wnieść go poziomo. Jeśli szerokość wejścia jest mniejsza niż szerokość mebla, wówczas należy przenieść go pionowo, co oznacza, że wysokość wejścia musi przekraczać szerokość elementu.

Uwaga — problem z wniesieniem produktu może pojawić się, jeśli:

  • szerokość elementu przekracza zarówno szerokość wejścia, jak i jego wysokość;
  • szerokość wejścia jest mniejsza niż wszystkie trzy wymiary: głębokość elementu, głębokość po przekątnej i wysokość.

W tym przypadku skontaktuj się z nami – być może wspólnie uda się znaleźć rozwiązanie.

Sofa poziomo
Sofa wejście poziomo
Sofa pionowo

Regały, komody, konsole


Jeśli szerokość wejścia przekracza wysokość elementu, można wnieść go poziomo. W przeciwnym razie będzie trzeba wnieść go poziomo, o ile wysokość wejścia przekracza wysokość elementu.

Uwaga — dostawa mebla nie będzie możliwa, jeśli jego wysokość przekracza zarówno szerokość wejścia, jak i jego wysokość. Tu – podobnie jak we wcześniejszym przykładzie – prosimy o kontakt w celu omówienia wszystkich możliwości związanych z dostawą.

Konsola
Pionowa konsola
Pozioma konsola

 Nadal masz wątpliwości?

Nie wahaj się nimi podzielić! Pamiętaj, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Chętnie pomożemy w wyborze i udzielimy wszelkich wskazówek, by zakup nowego mebla był przyjemnym i udanym doświadczeniem zakupowym.
Newsletter

Zapisz się do newslettera

Wybierz się z nami w podróż po różnych miejscach. Opowiemy Ci o ludziach, rzeczach i pasji zwykłego życia.

Zapisz się

MOMA studio to nie tylko salon meblowy i sklep internetowy z nowoczesnymi meblami. Jesteśmy tu dla Ciebie, aby tworzyć miejsca ciepłe, żywe, komfortowe oraz idealne do celebrowania życia. Chcemy wypełniać je pięknymi meblami i wyjątkowymi przedmiotami.

Znajdziesz tu nowoczesne sofy, łóżka, krzesła, stoły, komody. Jeśli poszukujesz najlepszych rozwiązań do swojego domu, zatrzymaj się na chwilę, aby poznać naszą ofertę mebli do salonu, jadalni oraz sypialni. Szeroki wybór, wysoka jakość oraz niepowtarzalny design to tylko niektóre cechy, które wyróżniają oferowane przez nas produkty. Mamy coś odpowiedniego dla każdego – meble do salonu najlepszych polskich oraz europejskich marek: sofy z funkcją spania, sofy modułowe, meble do jadalni: stoły drewniane, krzesła, komody, krzesła barowe, meble do sypialni: łóżka, szafki nocne, materace.

Z nami urządzisz również swoje biuro domowe, do którego zaproponujemy Ci wygodne krzesła biurowe oraz oryginalne drewniane biurko, które doda wnętrzu ciepła oraz charakteru!

Konto

Masz pytania?
602 631 157
22 723 03 42
info@momastudio.pl
poniedziałek - piątek/ 09:00 - 17:00

Salon Warszawa

Ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 lok U1/3
00-347 Warszawa

tel: +48 22 243 76 71
tel: +48 664 890 337

e-mailwarszawa@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00 
sobota/ 10:00 - 19:00
niedziele handlowe/ 10:00 - 17:00

Salon Kraków

ul. Zabłocie 21
30-701 Kraków

tel: +48 530 727 746

e-mailkrakow@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00
sobota/ 10:00 - 18:00
niedziela handlowa/ 10:00 - 17:00

Salon Gdańsk

CH CITY MEBLE
ul. Grunwaldzka 211
80-266 Gdańsk

tel: +48 884 808 877

Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota/ 10:00 - 20:00
niedziela/ nieczynne

Salon Wrocław

Ul. Wrocławska 7
55-040 Bielany Wrocławskie

tel+48 577 728 333

tel: +48 71 346 1885

e-mailwroclaw@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek/ 10:00 - 19:00
sobota / 10:00 - 18:00
niedziela/  nieczynne

Salon Gliwice

CH ReForma
ul. Pszczyńska 192
44-100 Gliwice

tel: +48 790 280 220

e-mailgliwice@momastudio.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek - sobota/ 10:00 - 19:00
niedziele handlowe/ 12:00 - 19:00

Szukasz inspiracji?
Odbierz 50 zł na zakupy!

Cotygodniowa dawka inspiracji i wyjątkowych promocji w naszym newsletterze

Dołącz

Minimalna kwota zamówienia wynosi 500 zł

Dołączając do nas wyrażasz zgodnę na otrzymywanie newslettera z inspiracjami, nowościami i promocjami. (więcej)