MomaStudio
5
podróże

MOMA studio po sąsiedzku

Dzielimy się z wami przepisem na mile spędzony dzień w jednej z naszych ulubionych dzielnic Warszawy. To lista miejsc warta długiego spaceru. Zaglądamy pod różne powiślańskie adresy, szukając inspiracji, relaksu i smakołyków.

MOMA studio po sąsiedzku

Uwielbiamy podglądać, jak nasza najbliższa okolica ewoluuje, a tkanka miejska jest w ciągłym ruchu i nabiera kształtu. Chłoniemy atmosferę Powiśla, pielęgnujemy sąsiedzkie interakcje i ciekawość, jaką wywołuje kwitnąca scena designerska, wyrosła na wspaniałej kulturze i wyjątkowej historii. Razem odkryjemy kilka naprawdę fajnych miejsc.

Zjedz bajgla w SAM-ie
ul. Lipowa 7a

To pierwszy SAM, który powstał w 2012 roku. W parterowym budynku tuż obok Biblioteki Uniwersyteckiej i Centrum Nauki Kopernik stworzono restaurację, piekarnię i sklep. Pośrodku lokalu stanął wielki, drewniany stół. Z naszych obserwacji wynika, że gdzie w Warszawie taki stół się pojawi, tam dobrze karmią. Zajrzyjcie tu na bajgla lub szakszukę i świeżo wypiekane pieczywo od Kameralnego Kompleksu Gastronomicznego, czyli SAM-u. A na drogę obowiązkowo zaopatrzcie się w kilka owsianych ciasteczek z jagodami goji i daktylami. Przydadzą się, czeka nas w końcu porządny spacer!

MOMA studio po sąsiedzku

Przybij piątkę z Syrenką
przy moście Świętokrzyskim

Pół ryba, pół kobieta, naga, z mieczem i tarczą w dłoni, siostra kopenhaskiej Syrenki - strzeże stolicy. Chociaż pewnie tę najsłynniejszą znajdziecie na Rynku Starego Miasta (to rzeźba Konstantego Hegla z XIX wieku), to ta znad Wisły, nawiązując do legendy i bliskości wody, nie mniej godnie reprezentuje symbol Warszawy. Powstała w 1939 roku spod ręki artystki Ludwiki Nitschowej, z twarzą poetki Krystyny Krahelskiej, która zginęła w Powstaniu Warszawskim. To nie wszystkie syrenki w mieście. Zachęcamy do wytropienia innych jej podobizn pochowanych po całej stolicy. Nam przychodzi do głowy przynajmniej jeszcze pięć!

MOMA studio po sąsiedzku

MOMA Studio
Ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 45 lok U1/3

To nasz mały-wielki wszechświat wyselekcjonowanych rzeczy związanych z miejscami i codziennym życiem, z nutą wyjątkowości i osobliwości. Znajdziecie tu skandynawskie wzornictwo od Normann Copenhagen, Ferm Living czy Please Wait to be Seated, holenderskie pomysły na dekoracje od PODE oraz włoskie spojrzenie na nowoczesność od Miniforms. Razem z Wami chcemy tworzyć autentyczną i nieformalną atmosferę, miejsca jednocześnie intymne i inspirujące, wreszcie przestrzeń, w której zawsze poczujecie się komfortowo. Może się okazać, że ze spaceru po Powiślu przyniesiecie nie tylko dawkę inspiracji czy endorfin, ale i pomysły na odświeżenie wystroju wnętrz.

MOMA studio po sąsiedzku

Zagraj w planszówki w kawiarni Kafka
ul. Oboźna 3

Obowiązkowo takie oldschoolowe! Zresztą pewnie nie musimy namawiać, bo gry planszowe przeżywają swoją drugą młodość. W Kafce poczują się dobrze młodzi i seniorzy, rodziny z dziećmi i z czworonogami. Jeśli więc chcesz wybrać się na spacer po jednej z najciekawszych dzielnic Warszawy, warto wpaść tu na kawkę, a nawet książkową inspirację i ruszać dalej.

MOMA studio po sąsiedzku

Znajdz się bliżej gwiazd na seansie w planetarium
Centrum Nauki Kopernik
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20

To strefa nieba. Film, pokazy, koncerty. Chcesz znaleźć się bliżej gwiazd? To możliwe dzięki technologiom, jakimi MO dysponuje planetarium. Rozsiądź się wygodnie i zanurz się w gwiazdozbiorach, odkryj układ słoneczny i poznaj odległe miejsca wszechświata. A każdy seans można dostosować do wieku (od 3 do 99 lat) i zainteresowań - latanie, astronauci, a nawet kosmici!

MOMA studio po sąsiedzku

Skosztuj szamańskich naparów
Paloma nad Wisłą
ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 47

Dzień przypieczętuj widokiem Wisły, dobrą kolacją i równie pysznymi drinkami. W Palomie nad Wisłą do menu dodano szczyptę egzotyki - zjeść tu można śledzie w hot dogu czy owiane już w stolicy legendą tacosy, a do picia zamówić szamańskie napary lub domowe wino. A o zachodzie słońca wszystko smakuje lepiej.

MOMA studio po sąsiedzku

Newsletter

Zapisz się na newsletter

Wybierz się z nami w podróż po różnych miejscach. Opowiemy Ci o ludziach, rzeczach i pasji zwykłego życia.

Zapisz się

*Minimalna wartość zamówienia wynosi 300 zł